Sony, PlayStation 5’i ve ayrıcalıklarını tanıttı.

Sony, PlayStation 5’i ve ayrıcalıklarını tanıttı.

12 Haziran 2020 0 Yazar: Serefyk

 Dün, 11 Haziran, Sony, yeni PlayStation 5’i ve üzerinde münhasır olanları gösteren çevrimiçi bir sunum yaptı. Konsolda Demon Souls’un bir versiyonu ve Horizon Zero Dawn: Horizon Forbidden West’in devamı olacak. Ayrıca, Hitman 3: Ölüm Bekliyor ve Örümcek Adam’ın yeni kısmı sunumda açıklandı, ana karakteri Peter Parker değil Miles Morales olacak.

 Çevrimiçi sunum sırasında Sony, yeni nesil PlayStation 5 konsolunun tasarımını gösterdi ve cihaz 2020’nin sonunda satışa sunulacak.

Yeni konsol iki biçimde sunulacak: Blu-ray sürücü ile veya Blu-ray sürücü olmadan, ikinci seçenek daha ucuza mal olacak. Buna ek olarak, cihaz yeni bir kontrolör, HD kamera, kablosuz bir Pulse 3D kulaklık ve uzaktan kumanda ile donatılmış olacak. PlayStation 5’in fiyatı hala bilinmiyor.

Spider-Man Miles Morales, 2020’de PlayStation 5’te piyasaya sürülecek

Örümcek Adam’ın yeni bölümünün kahramanı Peter Parker değil, Afrikalı-Amerikalı Miles Morales olacak. Ultimate Marvel Universe’de Spider-Man olarak bilinen ikinci karakterdir. Morales ilk olarak Peter Parker’ın ölümünden sonra Ultimate Comics: Spider-Man çizgi roman serisinin ikinci cildinde ana karakter olarak ortaya çıktı. Daha sonra, Peter’ın ölmediği ortaya çıktı: her iki kahraman birlikte çalışmaya başladı. Oyunun PlayStation 5’te piyasaya sürülmesi 2020 için planlanıyor.

GTA V PS5’te mevcut olacak

Geliştiricilere göre, GTA V’nin “geliştirilmiş ve geliştirilmiş” versiyonu 2021’de PS5’te mevcut olacak. Yeni konsolu satın alanlar GTA Online’ı ücretsiz alacaklar.

 

 

 

 

 

Yıldız Bülten ‘in diğer haber platformlarından farkı; haberlerini sizlere sözcük oyunları yapmadan ve özgürce aktarmasıdır. Siz de haberleri Yıldız Gündem ‘den okuyarak bize destek olabilirsiniz. Daha fazla kaliteli haber için tıklayınız.

Bizi Sosyal Medyadan da takip edebilirsiniz.

Twitter

İnstagram