Google’ın sosyal uzaklaştırma uygulaması nasıl kullanılır?

Google’ın sosyal uzaklaştırma uygulaması nasıl kullanılır?

1 Haziran 2020 0 Yazar: Şükrü Yusuf Kaya

Google’ın yeni sosyal uzaklaştırma uygulaması nedir? Nasıl Kullanılır?

Google’ın yeni uygulaması olan sosyal uzaklaştırma uygulaması ile birinin size çok yakın olup olmadığını kolayca görmeniz artık bir tık uzağınızda kalıyor.

Google, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak gerçek dünyaya yerleştirilmiş sosyal mesafe kurallarını kolayca görmenizi sağlayan yeni bir araç yayınladı.

Google bu hafta büyük ihtimalle “sosyal mesafeli radar” anlamına gelen Sodar’ı piyasaya sürdü ve yeni model bir Android akıllı telefon kullanan herkes için ücretsiz erişime sundu. Iphone kullanıcıları için üzücü bir durum söz konusu… Uygulama sadece android telefonları kapsıyor.

Peki sosyal uzaklaştırma uygulaması nasıl kullanacağız?

  • Uygulamayı Play Store’den inidirin.

WhatsApp Image 2020 06 01 at 04.13.00

 

  • Sonrasında sodar.withgoogle.com sitesine gidin.
  • Bunu indirdikten sonra Google Chrome’u etkinleştirin. Google Chrome Sodar için web sayfasını açacaktır. Başlamak için “Launch” düğmesine basmanız gerekmektedir.

Ek Açıklama 2020 06 01 203026

  • Yukarıdaki aşamalardan sonra, uygulamanın zeminin nerede olduğunuzu öğrenebilmesi için telefonunuzun kamerasını yere doğrultmanız gerekir.

Ek Açıklama 2020 06 01 203236

  • Söylediğimiz aşamaları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, akıllı telefonunuzun ekranında gölgeli bir alan görünecektir. Bu alan sizin güvenli alanınızdır.

Ek Açıklama 2020 06 01 203148

Görüldüğü üzere Google tarafından geliştirilen bu uygulama ile 2m kuralına daha iyi uyabilecek, insanlardan 2m uzakta durarak Korona Virüsün etki alanına girmekten bir nebze olsun uzak olabileceksiniz.


Yıldız Bülten ‘in diğer haber platformlarından farkı; haberlerini sizlere sözcük oyunları yapmadan ve özgürce aktarmasıdır. Siz de haberleri Yıldız Gündem’den okuyarak bize destek olabilirsiniz. Daha fazla kaliteli haber için tıklayınız.

Bizi Sosyal Medyadan da takip edebilirsiniz.

Twitter

İnstagram